Ketoaktiv

Dieta Dukana a antykoncepcja

Obecnie wprowadzenie mini pigułek antykoncepcyjnych na rynek przyczyniło się do tego, że kobiety je zażywające już nie tak często przybierają na wadze. Dawne preparaty posiadały dużo większe dawki hormonów, co niestety w dużej mierze przyczyniało się do zaburzenia równowagi hormonalnej. To było głównym powodem tycia. Kobiety, które po raz pierwszy rozpoczynają kurację antykoncepcyjną w postaci pigułek muszą liczyć się z tym, że ingerencja w równowagę hormonalną i tak pociągnie za sobą wzrost wagi. Jest to zwykły mechanizm obronny organizmu ludzkiego, który przygotowuje się na zmiany. Dlatego, by móc zachować odpowiednią wagę kobieta, która przyjmuje doustną antykoncepcję musi zwracać uwagę na to, co w tym okresie spożywa.

Idealnym środkiem zaradczym dla kobiet, które dopiero rozpoczynają stosowanie doustnej antykoncepcji może być faza IV Planu Protal. Podczas niej stosujemy proteiny, które spożywamy w ciągu jednego dnia w trakcie tygodnia, a do tego codzienne dawki otrębów owsianych.

Tabletki antykoncepcyjne

Kuracja winna być stosowana przez 3-4 miesięcy, gdyż według spostrzeżeń lekarzy, jest to najtrudniejszy okres. To właśnie w nim jesteśmy najbardziej narażeni na przybieranie na wadze.

Jeśli faza IV nie skutkuje – to musimy wziąć pod uwagę zastosowanie fazy II. Najlepiej wspomoże nas wersja 1/1, to znaczy 1 dzień protein/1 dzień protein + warzywa. Po ukończeniu fazy II stosujemy kolejne etapy Planu Protal, czyli faza III (ta sama zasada – 10 dni/każdy utracony kilogram), a następnie przechodzimy do fazy stabilizacji, która winna trwać przez co najmniej 4 miesiące. Jeśli spostrzeżemy, że przybieranie na wadze wciąż ma miejsce, musimy wtedy zastosować Plan Protal w całości, przy zachowaniu jednodniowego spożycia protein przez okrągły rok.